Блоги

Лісгоспи Рахівщини і Тячівщини об'єднувати не варто

Майже рік тому, будучи призначеним головою Закарпатської ОДА, брав активну участь у збереженні Рахівського району в рамках змін адміністративно-територіального устрою.

Все ж, Закарпаття є унікальним з точку зору географічних та природніх умов, і їх необхідно враховувати при будь-яких реформах на рівні держави.


На черзі – надзвичайно актуальне та необхідне реформування лісової галузі, яка передбачає укрупнення лісових господарств. Водночас, в окремих гірських територіальних громадах Рахівського та Тячівського району лісгоспи є, фактично, бюджетоутворюючими прибутковими підприємствами і їхня ліквідація відчутно вдарить по можливостям соціально-економічного розвитку цих громад.


Тому звернувся до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського з проханням виключити із списку підприємств, які підлягають укрупненню, «Ясінянське», «Рахівське», «Великобичківське», «Брустурянське» та «Мокрянське» лісові господарства.


Слід враховувати інтереси новостворених гірських територіальних громад у яких не так багато можливостей для наповнення бюджету та створення робочих місць.