Новини Прожектора

Як підготувати своє авто до весни

Як
Фото: ukr-prokat.com

Зійшов черговий квітневий сніг і ми зібрали 10 порад для автовласників про те, як підготуваати своє авто до весни.

1. Замінити омивач і щітки склоочисників


Літній омивач дешевше зимового і зазвичай приємно пахне. Якщо у вас залишився запас зимової рідини в каністрі, варто перелити її в тару поменше - так спирт практично не буде випаровуватися і омивач збереже свої властивості до наступного сезону.
Деякі автомобілісти також зливають і зимову рідину з бачка: для цього потрібно від'єднати шланг подачі омивача до форсунок, підставити під нього ємність, підняти двірники і ввімкнути режим очищення.
Щітки склоочисників мають бути рівними, щоб не залишати бруду і розводів на склі. Якщо ви використовуєте зимові моделі, поміняйте їх на літні разом з омивачем.
Інструкцію, як знімати старі і фіксувати нові щітки, краще знайти заздалегідь для своєї моделі автомобіля. Іноді це неочевидно і ви можете зламати засувку.

2. Замінити гуму


Літні шини ставлять, коли середньодобова температура за вікном стабільно вище +5 градусів Цельсію.
Також бажано зробити розвал-сходження на сервісіі виконати балансування коліс, особливо якщо покришки стерті нерівномірно або ви часто їздили по бездоріжжю. Це вбереже шини від швидкого зносу, підвищить керованість вашого автомобіля і допоможе знизити витрату палива.

3. Почистити повітряний і салонний фільтри


Повітряний фільтр впливає на якість утворення паливної суміші і займання. Якщо його не очищати, то пил і бруд з повітря потрапить всередину двигуна і в перспективі може привести до його поломки.
Салонний фільтр забезпечує комфорт в автомобілі. На ньому осідають мікрочастинки бруду, асфальту, а взимку і реагентів, якими посипають дороги. Дихати цим коктейлем шкідливо, особливо коли за бортом жарко, а кондиціонер ввімкнений на максимум.
Саме тому перед літнім сезоном варто замінити обидва фільтри. Вони забезпечать чисте повітря - і вам, і мотору автомобіля.

4. Перевірити кондиціонер


Обслуговування кондиціонера - гігієнічна процедура, яка допоможе заощадити гроші. Якщо в системі кондиціонування мало холодоагенту, вона не так ефективно знижує температуру повітря, і, щоб охолодити салон, мотору кондиціонера доведеться працювати на повну потужність.
Зверніть увагу і на запах в салоні при працюючому кондиціонері. Якщо відразу після включення відчувається запах вогкості, системі потрібна дезінфекція. Найефективніше це зробити в сервісі, але якщо хочеться заощадити, можна купити спеціальний дезінфектор або три-п'ять флаконів 0,05% -го хлоргексидину з аерозольною насадкою. Потім потрібно закрити вікна авто, завести двигун, ввімкнути кондиціонер на повну потужність і встановити балончик під пасажирським сидінням біля отворів для забору повітря. Через півгодини потрібно буде ретельно провітрити салон.
Альтернатива - пінний очищувач для кондиціонера. Його заливають через отвір салонного фільтра, щоб прочистити випарник і патрубки. Цей варіант складніше, але ефективніше.

5. Розвантажити багажник


Зайвий вантаж захаращує багажник і збільшує витрату палива. Радимо викласти все, що не знадобиться влітку, наприклад антипробуксовочні траки, зимовий омивач і дитячі санки.
А ось універсальне мастило (WD, K9), набір запобіжників, запасні лампочки для фар, пару пляшок чистої води, домкрат, балонний ключ, буксирувальний трос і інші корисні дрібниці краще залишити, не кажучи вже про аптечку і вогнегасник.

6. Пройти загальну діагностику


Через різку зміну температур деталі автомобіля і рідини розширюються або стискаються - такі закони фізики. Через це з'єднання між ними можуть стати недостатньо щільними або деформуватися.
До того ж за зиму пластикові та гумові деталі могли потріскатися і пошкодитися через морози. Тому вигідно поєднувати підготовку до літнього сезону з регулярним ТО.
При підготовці до літа зверніть увагу на ресурс ременів, стан патрубків, прокладок, наявність патьоків технологічних рідин, стан лампочок. Варто змастити і петлі дверей: після холодів вони часом починають скрипіти.
Взимку від снігу, піску і сльоти на радіаторі накопичується пил і бруд, це погіршує ефективність його роботи. Зняти і промити радіатор самостійно складно, тому послугу варто включити в загальний ТО або обслуговування кондиціонера.

7. З'їздити на комплексну мийку


Генеральне прибирання - це важливо. За зиму в салоні накопичується бруд і реагенти. Вони можуть бути непомітні на тканинній оббивці, але дихати таким повітрям шкідливо. Тому ретельна чистка салону з мийкою килимків, зняттям чохлів і загляданням в усі щілини - важливий крок підготовки машини до літа.
В ідеалі можна вимити і підкапотний простір. Якщо там чисто, то ви легко помітите патьоки технологічних рідин і інші можливі проблеми. Але мийку двигуна варто довірити досвідченому і перевіреного фахівця, інакше можна пошкодити мотор, електрику, залити свічки.

8. Перевірити гальмівну систему


У літню спеку гальмівна система відчуває додаткове навантаження, оскільки сама по собі виділяє багато тепла. Тому навесні потрібно обов'язково перевірити її справність.
Гальмівну рідину варто міняти регулярно, навіть якщо ви весь рік працювали віддалено і нікуди не їздили. Головне - пам'ятати дату або позначку (в кілометрах) заміни і враховувати тип автомобіля: на звичайних машинах рідина працює до двох-трьох років, на преміальних і спортивних - не більше року.
Доливати гальмівну рідину не рекомендується. Потрібно повністю злити старий склад, залити новий, а потім прокачати його, натискаючи на педаль гальма, щоб рідина розподілилася по системі.
Зверніть також увагу на товщину і стан гальмівних колодок. Їх точно пора міняти, якщо ви при гальмуванні чуєте скрегіт. Заодно перевірте і гальмівні диски: якщо вони досягли мінімально допустимої товщини (про це скажуть мітки), терміново замініть.

9. Виконати діагностику акумулятора


Влітку люди часто їздять на природу. На пікніках за містом в автомобілі відкривають двері і вмикають музику, а ввечері можуть довго збирати речі при світлі фар. Але якщо користуватися електроприладами, не вмикаючи двигун, машина може не завестися. До того ж, влітку багато енергії споживає кондиціонер, що створює додаткове навантаження на електросистему. Акумулятор швидко вийде з ладу, якщо буде регулярно розряджатися.
Перед літнім сезоном обов'язково потрібно виміряти напругу акумулятора (в ідеалі це варто робити раз в один-два місяці). Якщо напруга без навантаження значно нижче 12,5 В, під навантаженням - до 10,5 В, батарею варто замінити. 
Також оцініть стан клем: вони повинні бути чистими і добре затиснутими, щоб забезпечувати стабільний контакт. Перевірте і саме посадкове місце: акумулятор не повинен рухатися або хитатися.

10. Оцінити стан ходової


Зимові дороги в Україні - справжнє випробування для ходової. Тому перед теплим сезоном радимо виконати комплексну діагностику: подивитися, чи все деталі пережили зиму і чи достатньо їх запасу міцності на наступні півроку.
Для «самодіагностики», коли їдете по рівній дорозі, послухайте, чи немає сторонніх стукотів і скрипів. Якщо відчуваєте, що щось не так, точно пора заїхати в сервіс.