Новини Прожектора

Як сортувати відходи і мати вигоду

Як
фото: inlviv.in.ua

Не обов'язково захаращувати квартиру сміттєвими баками.

Багато видів відходів можна здавати на переробку і допомагати планеті. Але процес виглядає складним: потрібно тримати багато баків в квартирі або постійно ходити в пункт прийому сировини. Насправді все стане набагато простіше, якщо організувати вдома комфортну систему сортування.

Загальних правил два:
  • Підібрати компактні контейнери і місце для них.
  • Зменшити обсяг самих відходів.

У чому зберігати відходи


Заведіть два сміттєвих відра поменше замість одного великого. Інший варіант - розділіть велику ємність на кілька відсіків. Наприклад, поставте поперек лист картону, обгорнутий в фольгу, і складайте в одну частину органічні відходи, в іншу - пластик.
Повісьте пакет для пластикових пляшок і алюмінієвих банок. Подібну тару потрібно мити перед здачею в пункт прийому. Тому чистий пакет можна буде розташувати в будь-якому зручному місці: повісити на ручці дверей кухні, всередині шафки або на будь-який вільний гачок.
Задіюйте взуттєві коробки. У них зручно складати використані батарейки і скло. Знайти їм місце можна в нижній частині шафи для одягу в коридорі.Як заощадити місце при роздільному зборі


Складайте папір та картон, замість того, щоб м'яти їх. Паперове сміття не пахне, тому зберігати його можна не під раковиною, а де завгодно: в коморі, на балконі, під столом або диваном.
Позбавляйтеся від повітря в тетрапаках і пластикових пляшках. Звичайний пакет від соку може зайняти половину відра для сміття. Щоб заощадити місце, спочатку відкрутіть кришку, складіть дно і шийку до середини, випустіть повітря, потім закрийте упаковку - можна викидати.
Встановіть під мийку діспоузер - подрібнювач харчових відходів. Вищий пілотаж усвідомленого споживання. Пристрій переробить шкірку від овочів, дрібні кістки від м'яса і риби, яєчну шкаралупу, чаїнки та іншу органіку, і вона піде в каналізацію. Це зручно і безпечно, а крім того, дає можливість використовувати мініатюрний контейнер для відходів і набагато рідше виносити сміття.